Často kladené dotazy

Blokované či skryté účty naleznete v nastavení svého Twitter účtu:

Nastavení a soukromíSoukromí a bezpečnostSkrytí a blokovaníSkrytí a blokovaní

Pracuje na ní několik desítek dobrovolníků. Jedná se zpravidla o lidi, kteří jsou již několik let na Twitteru a dlouhodobě sleduji dezinfo scénu. Zabýváme se profily, které dlouhodobě šíří ruskou propagandu (ať už z pozice samotného generování obsahu, tak na tzv. „zesilovače“, kteří tento obsah retweetují a rozšiřují jeho dosah). Procházíme proto jak samotné tweety, tak retweety a lajkovaný obsah. Každý profil prochází dvojitou kontrolou (minimálně dva rozdílní členové týmu). Databáze bude pravidelně aktualizována.

Pokud narazíte na nějaký profil, u kterého si myslíte, že jsme byli příliš přísní, a že do databáze nepatří, budeme rádi, pokud nám dáte vědět.

Žádné seznamy nezveřejňujeme. Proč? Jednak nechceme porušovat zákon (GDPR) a jednak nepřistupujeme k vystavení profilů/uživatelů k „veřejné hanbě“ a „pranýřování“.

Napište nám na Twitteru: twitter.com/BezDezinfa nebo použijte kontaktní formulář na tomto webu.

Aplikace vznikla z popudu skupiny „Databáze proruských dezinformátorů“ @BezDezinfa (původně @stoprustrolling). Jedná se o uživatele Twitteru, kterým není lhostejné, že se na něm volně šíří ruská propaganda.
Dělají to zdarma, z přesvědčení a ve svém volném čase.

Mezi členy týmu BezDezinfa.cz patří například:
@JosefMecel, @loocajda a @KDomaci.
Aplikaci vyvinul @ByCzech.