Často kladené dotazy

Stačí kliknout na tlačítko „Začít“. Aplikace Vás vyzve, abyste autorizovali její použití a ona se postará o zbytek. Konkrétně - do seznamu profilů, které blokujete na Twitteru, přidáme profily těch nejhorších šiřitelů ruské propagandy. Celý proces může trvat i několik hodin – stránku s aplikaci můžete případně uzavřít, proces poběží na pozadí. Následující den uvidíte ve Vašem profilu v Seznamu blokovaných nově přidané profily.

Stačí si profil vyhledat na Twitteru (nebo v Seznamu blokovaných na Vašem profilu) a použít tlačítko „Odblokovat“.

Snížíte tím dosah jimi šířených lží a dezinformací. Sociální sítě je pak nebudou zobrazovat takovému počtu uživatelů, jako u profilů s velkým počtem diskutujících. Vy si zároveň vyčistíte Vaši timelinu od toxických příspěvků.

Argumenty na dezinformátory nefungují (vyzkoušeli jsme si to, klidně si to také vyzkoušejte :)) Pokud je přímo nesledujete, Vaše komentáře se propadnou níž ve vlákně a pro ostatní zpravidla nebudou vůbec viditelné. Vy tak jenom napomůžete tomu, že Twitter dezinformace bude zobrazovat většímu počtu lidí, protože vyhodnotí, že tweet je zajímavý.

Pokud nebudou mít dosah, tak ať si pro těch pár ostatních dezinformátorů a trollů píšou, co chtějí : ) Hlavně – proč neustále reagovat na témata, která nastolují dezinformátoři? Věnujme se tématům, která jsou skutečně relevantní pro naši společnost, diskutujme. Někteří se snaží naši zemi a celou Evropu vykreslit jako země v hluboké krizi, v křeči, bez vize a radosti. My naopak víme, že žijeme v zemi plné neuvěřitelně šikovných, statečných a inspirujících lidí. Naše hodnoty můžeme bránit nejen tím, že budeme neustále vyvracet lži, ale i tak, že budeme psát a mluvit o lidech a věcech, které nás inspirují a posouvají dopředu.